Kucoin Borsası İnceleme

  • Kriptobi
  • Ekim 20, 2019
  • 0
  • 428 görünümler

KuCoin, Hong Kong merkezli bir kripto platformudur. Platform 5 Eylül 2017’de işlemlere açıldı. 

Neden KuCoin  Tercih etmeliyiz? 

Kucoin, temiz bir arayüze sahip, hızlı çalışan ve bol bol bonus dağıtan bir kripto para borsasıdır. Bonuslar iki türde dağıtılıyor. KuCoin Shares (KCS) sahiplerine ve referans sistemiyle. KuCoin’in diğer borsalara göre daha kolay bir arayüzü olduğunu söyleyebiliriz.  Diğerlerine göre bir başka avantaj da  7/24 teknik desteğin var olması.  

KuCoin Shares (KCS) Nedir? 

KuCoin Payları olarak adlandırılan ve KCS simgesiyle belirtilen bir tokena sahip. KCS’in avantajlarının en önemlisi elinizde bulundurduğunuz adet miktarına göre size bonus vermesi. Gelirinin %50’sini KCS tutanlara dağıtan Kucoin borsası bu yönü ile oldukça iyi işler yapıyor. Kucoin ekibi önümüzdeki günlerde 100 milyon KCS’yi alacağını duyurmuştu. Yakın zamanda bunun gerçekleşmesi halinde fiyatının olumlu şekilde etkilenebileceğini söyleyebiliriz. 

KuCoin Cüzdanı 

Kucoin Platformunun kendi cüzdanı henüz bulunmuyor çünkü kripto para birimleri zaten bir çok cüzdan tarafından destekleniyor. Hardware Wallet, Electrum Cüzdan, MyEtherWallet, Trezor Cüzdan, Coinbase Cüzdan veya diğerlerinden biri arasında seçim yapabilirsiniz. 

Komisyon Ücretleri 

KuCoin hem işlemler hem de para çekme işlemleri için komisyon alıyor. Yani, işlem tutarından % 0,1 (Binde Bir) alıyor. Ne kadar ticaret yaparsanız, ücretler o kadar yüksek olur.  

Komisyon, tüm tüccarlar tarafından ödenir. İşlem başına, aktarılan tutardan %0,15 (Binde Onbeş) komisyon ödemeniz gerekir. Platform, kullanıcıların paralarını çekmelerine izin verirken, yüksek bir güvenlik ve düşük ücretler sağlar (bazı kripto para birimleri ise ücretsizdir). 

Çekim Komisyonları 

 Çekim komisyonlarından başlıca koinlerin bazılarını sizlerle paylaşalım. 

Bitcoin ve Ethereum: 0,0005 BTC 

Litecoin: 0,001 LTC; 

NEO ve GAS: Ücretsiz 

Qtum ve OmiseGo: 0,1 QTUM/OMG. 

Üyelik İşlemleri 

Kucoin’de üyelik işlemleri oldukça basit. Giriş bilgilerini doldurduktan sonra sizlere doğrulama maili atacaklar. Mailinize gelen maili onayladıktan sonra direk işlemlere başlayabilirsiniz. KYC’siz işlem yapabilirsiniz fakat KYC (Kimlik Doğrulama) yapmanızı öneririz.  

Davetiye Sistemi 

Site gelirlerinin %50’sini bonus olarak dağıtıyor demiştik, peki diğer %50’sini ne yapıyor? Onun da çoğunu dağıtıyor. Gelirlerin %40’ı davetiye sistemine dağıtılmak üzere ayrılmış durumda. Yani toplamda gelirin %90’ı sitenin kullanıcılarına dağıtılıyor. Hatta davet ettiğiniz ve siteyi kullanan kişi başkasını davet ederse 3. kişiden dahi size komisyon geliyor. Dağılım şu şekilde, davet ettiğinizden %20, onun davet ettiğinden %12, onun davet ettiğinden %8 komisyon payı size veriliyor. Bu şartlarda oldukça ilgi çekici bir borsa olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca telefon uygulamaları da oldukça kullanışlıdır. 

Kayıt Linki için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir