Clet Uygulaması Nedir?

  • Kriptobi
  • Ekim 18, 2019
  • 0
  • 372 görünümler

Clet uygulaması, airdrop yapan projelerin paylaşıldığı bi kripto portalıdır. Cletin amacı airdrop yapacak olan projelerin işlerini kolaylaştırmaktır. Projeyi öncelikle burada paylaşırlar, tanıtırlar ve karşılığında uygulamayı indiren kitleye airdrop düzenlerler.  

Clet Neden Koin Dağıtır?  

Aslında uygulama bize koin dağıtmamaktadır. Bize koinleri projelerin kendileri vermektedirler. Clet projelere reklam hizmeti sunar ve karşılığında kendi üyelerinde airdrop yapmalarını isterler. Projeler Clet ile hem kendilerini tanıtmış olur hem de reklam işlerini halletmiş olurlar.  

Clet Uygulaması Mantığı Nedir?  

Uygulamada airdroplara katılım çok basittir.  Belirli bir zaman verilir. Mesela saat 14:00 da X projesinin airdrobu olacaktır derler. Saat 14:00 geldiğinde o projenin üzerinde airdrop kutusu belirir ve oraya gireriz. Oradaki kutucuğa tıklayarak kod gireriz ve koinler anında clet hesabı üzerindeki cüzdanımıza gelir. Clet cüzdanımızda biriktirdiğimiz koinlerin kesinleşmiş bir çekim tarihi yoktur. Genellikle airdrop periyotları tamamen biten proje olduğu zaman çekim işlemleri açılmaktadır. Clet uygulamasında en önemli nokta ise airdropların hızlı bitmesi. Yaklaşık 1dk ila 3dk arasında airdrop tükenebilir. Bu yüzden hızlı olmanız gerekmektedir.   

Clet Airdroplarında Kodları Nerden Bulabiliriz?  

Airdrop sırasında kodlar projelerin telegram gruplarında veya diğer sosyal hesaplarında paylaşılmaktadır. Kodları sosyal medya hesaplarından bulup girmeniz gerekmektedir. Sosyal medya hesaplarına ise airdrobu olan projenin üzerine tıklayıp o projenin sosyal medya hesaplarına ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda kendi telegram grubumuzda da üyelerimiz paylaşmaktadır. Takip edebilirsiniz. 

Clet Uygulaması Kurulum  

Clet uygulamasını Google Play veya Apple Store mağazasından kolaylıkla indirebilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı açıyoruz ve Sağ alt köşedeki Sign Up seçeneğine basıyoruz. Açılan sayfadaki bilgileri dolduruyoruz ve kayıt işlemini tamamlıyoruz.  

Daha sonra kayıt olduğunuz e-mail veya facebook hesabınız ile uygulamaya giriş yapıyorsunuz.  

Home: Bu kısımda projeler yer almaktadır. En üstte gördüğünüz Rix projesinin altına 2. Airdrobun 16 Ağustos da başlayacağı yazmaktadır. Airdroplar bu şekilde önceden bildirmektedirler. Bu sayfada bütün projeleri görüp inceleyebilirsiniz.  

Community: Burada ise coindesk, cointelegraph, CCN ve BitcoinMagazine gibi kanalların paylaşımları yer almaktadır. (Haber, analiz vs. )  

Wallet: Bu kısımda airdroplardan topladığınız koinler yer almaktadır. Aynı zamanda topladığınız koinlerin Ico fiyatıyla olan değerleri üst kısımda gözükmektedir. Koinlerin çekim işlemlerini bu kısımdan tamamlıyoruz. Çekmek istediğimiz koinin üzerine basarak wallet adresimizi giriyoruz. Tabi başta dediğimiz gibi çekim işlemi için koinlerin çekim işleminin açık olması gerekmektedir.  

Notification: Size airdrop, indirim, proje tanıtım gibi bilgilerin duyurusunun yapıldığı bildirim panelidir.  

Account: Burada profil bilgilerinizi istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Hesabınızdan çıkış yapabilir veya hesabınızı komple silebilirsiniz.  

Peki Clet Uygulaması Kazanç Sağlıyor mu ?   

Biz dahil olmak üzere çevremizden birçok arkadaşımız Clet ile 100 lerce dolarlık kazanç sağlamıştır. Uygulamada gösteren dolar değeri genellikle gerçeği yansıtmamaktadır fakat bazen çektiğimiz koinleri gerçekten o fiyatlara satabiliyoruz ve 1 kod girerek basitçe aldığımız koinin bize kazancı çok büyük olabiliyor. Clet kullanıyorsanız elinizden geldiğince airdroplara katılın ve koinleri biriktirin. Fakat çekimi açılan koinleri anında çekin ki çekimi kapanırsa sorun yaşamayasınız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir