Revaçta Olan Kripto Para Borsası – Huobi

Revaçta Olan Singapur Merkezli Kripto Para Borsası : HUOBI – HUOBI REHBERI

Huobi Borsası yazımızdan ‘’Kripto Para Borsaları’’ adlı yazımızı okumanızı daha sonra bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz. 

Değerli kağıt parçalarının yani hisselerin satıldığı borsalar gibi kripto para borsalarında da kripto para satımı ve alımı yapılmaktadır. Günümüzde aktif olan 355 borsa bulunmakta. Biz ise sizlere bu borsalardan biri olan Huobi borsasının tanıtımını yapacağız. 

Huobi borsası, kripto para alım satımı yapıldığı, müşteri hizmetleri ile her konuda sizi bilgilendiren ve aynı zamanda kripto para birimi analizi yapan Singapur merkezli bir kripto para borsasıdır. 2013 yılında kurulan Huobi günlük yaklaşık 1 Milyar dolar’lık hacmi ile Asya borsalarının önemli yerleri arasında yer alıyor. Birden fazla merkezi ile Asya’da yayılmış olan Huobi, Japonya, Kore ve Hong Kong’da da açtığı ofisleriyle öne çıkmaya devam ediyor. 7 Gün 24 Saat aktif durumuyla günün her saatinde sizlere alım satım fırsatı sunuyor. 

Huobi Hesap Kaydı 

Huobi hesabı oluşturmak oldukça basit. Öncelikle huobi” adresine giriyoruz aşağıdaki resimde de olduğu gibi sitenin sağ üst kısmında kayıt tuşu bulunmakta. Bastıktan sonra karşımıza gelen formu ister e-mail ister telefon numarası ile  dolduruyoruz. Sonrasında ise telefon veya e-postamıza gelen mesaj ile üyeliğimizi onaylıyoruz. Üyeliğin ardından ‘’Google Authenticator’’ ile hesabınızı korumaya almanızı öneririz. 

Huobi’de Nasıl Trade ( Takas ) Yaparım 

Huobi de takas işlemi yapabilmek için öncelikle deposit (yatırım) yapmamız gerekmekte. Deposit için herhangi bir Türk borsasına para yatırmanız ve o parayla alacağınız koini Huobi’ye transfer etmeniz gerekmektedir. Yatırım için hesabımıza giriş yaptıktan hemen sonra ekranın sağ üst kısmında bulunan ‘’Bakiye > Borsa Hesabı (Yatırma ve Çekme) kısmına geliyoruz ve üzerine tıklıyoruz. Açılan ekranda yatırım yapacağımız koini bulup yatır diyoruz ve oradaki adresi alıp gönderim yapıyoruz. 

Yatırımınız, yatırımını yaptığınız koinin miktarına göre hızlı ya da yavaş gelebilir. Hem hız bakımından hem de aldığı düşük gönderim ücreti ile XLM veya XRP kullanmanızı öneririz.  

Koininiz hesabınıza yansıdıktan sonra yine bu ekranda bulunan ‘’İşlem’’ kısmının üstüne gelerek hangi pariteden işlem yapacağınızı seçin 

Bu ekranda ise al-sat işleminizi gerçekleştirebilir, arama butonundan istediğiniz coini arayabilir, dakikalık, saatlik, günlük, haftalık, aylık ve yıllık değişimlere göz atarak yatırım yapabilirsiniz. 

Huobi Al-Sat İşlem Ücretleri 

Huobi halihazırda tüm ticaret çiftleri için işlem başına %0.02 komisyon almaktadır bu oldukça düşük bir miktardır bu yüzden işlem yaparken gönül rahatlığıyla tradenizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Nasıl Çekim Yaparım?

Yatırım için yaptığımız işlemleri burada uyguluyoruz fakat tam tersi. Aynı ekranda bulunan ‘’Çek’’ kısmına basarak gönderim adresini ve miktarını yazarak çekim işlemi yapabilirsiniz. Çekim yaptığınız adrese çok dikkat edin harfi harfine kontrol etmenizi öneririz. Unutmayın yanlış adrese giden koin geri getirilemez!  

Huobi Token 

Huobi’nin çıkardığı kendi koini 3 ay içerisinde %450 yükselme göstererek başarısını tüm kripto severlere ve borsa takipçilerine kanıtlamıştır. Mayıs ayında 2.67$ seviyelerinde seyreden Huobi Token şu an 5.17$ seviyelerinde seyrediyor. 

Huobi Güvenli Mi? 

Huobi güvenlik seviyelerini üst düzeyde tutuyor, yaptığınız her işlem için sizi bilgilendiriyor ve çekim yapmak istediğinizde canlı yardım sizi telefonla arayarak çekimi onaylamanız için sizden onay istiyor. Fakat eğer al sat değil sadece elinizde tutmak istiyorsanız soğuk cüzdanlar her zaman borsalardan daha güvenlidir. Soğuk cüzdan hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız ‘’Trust Wallet Nedir?’’ adlı konumuza giderek bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir